Petice: Nesouhlas se stávajícím záměrem výstavby STK Slivenec

11.12.2022 19:17 | Komentář

My, níže podepsaní občané městské části Praha – Slivenec chceme prostřednictvím této petice vyjádřit nesouhlas se záměrem na výstavbu STK pro osobní a užitková vozidla (kamiony, nákladní automobily, zemědělské stroje) která plánuje STK Divišov vybudovat na křižovatce ulic K Lochkovu a Frančíkova.

Petice: Nesouhlas se stávajícím záměrem výstavby STK Slivenec
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Je nám známo, že tento pozemek je v osobním vlastnictví, tudíž může být předmětem podnikání, nicméně tento podnikatelský záměr se naprosto neslučuje s charakterem této lokality. Součástí areálu STK by měla být i vícepodlažní administrativní budova, která svojí výškou převyšuje všechnu okolní zástavbu.

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11640 lidí

Jsme proti tomu, aby se v naší městské části výrazně zvýšil počet osobních automobilů, nemluvě o užitkových vozech. Výrazně by se snížila bezpečnost chodců a cyklistů. Oblast Slivence je primárně čtvrtí rezidenční, s převládající zástavbou rodinných domů, zelení a orné půdy.

Jihozápadní část Slivence, kde je výstavba STK plánována, je již nyní neúměrně zatížena hlukem a zplodinami z nedalekého Pražského okruhu. Nechceme, aby došlo ke zvýšení hladiny hluku a zplodin, který by vznikal používáním odvětrávací techniky STK. Tento druh podnikání by do naší městské části přinesl zatížení, na kterou není koncipována.

Touto peticí se plně stavíme za rozhodnutí zastupitelstva MČ Praha – Slivenec, které na veřejném zasedání dne 7. 2. 2022 usnesením č. 373/30/2022, vyjádřilo s výstavbou STK svůj nesouhlas.

Martina Havlíková

Petici můzete podepsat ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanislav A. Hošek: Ukrajinská epizoda globální války

21:27 Stanislav A. Hošek: Ukrajinská epizoda globální války

Válka v Evropě v letech 1914 až 1918 byla dokončením procesu zahájeného občanskými revolucemi ve Fra…