Petice: Spolupracujte a přestaňte si okopávat kotníky

02.04.2021 20:17 | Zprávy
autor: PV

Výzva demokratickým stranám

Petice: Spolupracujte a přestaňte si okopávat kotníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Vážené dámy, vážení páni, představitelé politických stran, které se hlásí k demokracii.

Je Zelený čtvrtek, svátek poslední večeře Páně. Mnozí z Vás jste praktikující křesťané, jiní se hlásíte k evropské křesťanské tradici a hodnotám z ní vycházejícím. K Zelenému čtvrtku se váže rituál omývání nohou, služba usmíření, znamení pokory. Z obrazu Krista omývajícího nohy učedníkům vyrůstá i lidový zvyk ukončit na Zelený čtvrtek spory a hádky. Znesváření sousedé se navštěvují a podávají si ruku ke smíru.

Právě dnes, na Zelený čtvrtek, vychází v médiích informace, že koalice Spolu se chystá k razantnějšímu postupu v kampani proti bloku Piráti + STAN. „Jsou příliš nalevo, zelení až rudí. Parta mladých lidí, která už nepamatuje komunismus a to, jak snadno se dá zneužít státního aparátu proti vlastním občanům,“ říká Marek Benda z ODS. Tedy obsahově stejná rétorika, jakou proti Pirátům používá premiér Babiš či SPD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mira Třebická: Odpudivá bytost

8:47 Mira Třebická: Odpudivá bytost

Jestli je někdo odpudivá bytost, tak je to Bernd Poselt, alespoň pro mě.