Petice: Stop výstavbě bez dostatečných parkovacích míst v Praze 5

06.07.2018 21:12 | Zprávy
autor: PV

Petice občanů, kteří nesouhlasí se změnami stavby před dokončením „Bellevue Residence Grafická“ bez dvojnásobného navýšení počtu parkovacích míst.

Petice: Stop výstavbě bez dostatečných parkovacích míst v Praze 5
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Dle Čl. 18 Listiny základních práv a svobod a Zákona č, 85/1990 Sb. o právu petičním a Zákona č. 131/2000 Sb. o hlavním městě Praze.

My, občané, bezvýhradně odmítáme developerské projekty bez dostatečného počtu parkovacích míst. Žádáme, aby při schvalování projektů byl požadavek alespoň 1,5 parkovacího místa k jednomu bytu. Není možné přenášet náklady výstavby na obyvatele okolních ulic.

Odůvodnění:

V konkrétním případě při schvalování Bellevue Residence Grafická ve Výboru územního rozvoje dne 13.2 2018 nedošlo k odmítnutí změny stavby před dokončením na návrh Mgr. Jana Smetany, kdy developer zvyšuje počet bytových jednotek z 122 na 180 při zachování vybudování pouhých 166 parkovacích míst. Současně se navyšuje podíl lůžek na krátkodobé hotelového typu ubytování na 87.

Výsledkem bude parkování min 70 rezidentů a hotelových hostů v Grafické ulici a okolí.

Již dnes skoro není možné v této oblasti zaparkovat. Výsměchem je, že občané MČ Praha 5 si zaplatí povolení a pak dostávají pokuty od Městské policie za nesprávné parkování, protože místa prostě nejsou. Důvodem je především výstavba bez dostatečného počtu povinných parkovacích míst a nedostatek P+R domů a dalších parkovacích ploch na kraji Prahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

9:16 Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

Otevřený dopis předsedovi vlády.