Petice: Zabraňme vzniku dalších hal v lokalitě Nehvizdy - jih

28.11.2019 14:27

My, níže podepsaní občané prostřednictvím této petice žádáme vedení města Nehvizdy, aby všemi dostupnými prostředky zabránilo stavbě dalších skladovacích nebo výrobních hal v katastru města Nehvizdy (záměr označovaný jako Průmyslová zóny Nehvizdy - Jih). Plánovaná výstavba těchto průmyslových hal v lokalitě Nehvizdy – Jih přinese dramatické zhoršení životního prostředí Nehvizd a bude mít zásadně negativní dopad na kvalitu života v této oblasti. Děkujeme.

Petice: Zabraňme vzniku dalších hal v lokalitě Nehvizdy - jih
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

Jako signatáři této petice se obáváme zejména:

  1. Zhoršení kvality života v této oblasti Uvažovaný vjezd do areálu z plánovaného obchvatu silnice II/611 způsobí nezvratné zhoršení životních podmínek obyvatel města na jihu městysu. Do vzduchu se dostane obrovské množství polétavého prachu, navýší se hluk a vznikne i světelné znečištění ze skladových hal, které budou přímo napojeny na obchvat, nebo se z obchvatu do hal bude přijíždět například z ulice Horoušanská. Kromě lidí bude mít tento záměr i přímý vliv jak na floru (chybějící přírodní biokoridory, parky, chybějící zeleň a podobně) tak na volně žijící živočichy, kteří si museli léta zvykat v „obklíčení“ městyse a nedaleké dálnice D11.
  2. Zvýšení dopravní zátěže Razantní nárůst kamionové přepravy postihne hlavně jih Nehvizd (ale i dál budou kamiony jezdit do středu městyse, kde mají své parkoviště firmy) a velmi ztíží připojování dopravy z vedlejších ulic i obou kruhových objezdů (první již stávající u Lidlu a druhý, který vznikne na křižovatce Záluží – Mochov – Vyšehořovice).
  3. Zhoršení podmínek pro vsakování vody Záměr významně ovlivní urychlení odtoku vody z krajiny kvůli nemožnosti jejího zasakování kvůli velkoplošné zástavbě. V době měnícího se klimatu a přetrvávajícího nedostatku vody tento záměr zhoršuje již dnes složitou situaci s ubývající podpovrchovou vodou. Další haly budou svoji ohřevnou plochou dále zvyšovat teplotu ovzduší, a ještě více tak ovlivňovat již nyní dramatický nedostatek srážek v oblasti. V době, kdy stát vynakládá značné finanční prostředky na udržování vody v krajině (např. projekt Dešťovka) je tento záměr v přímém rozporu s plánovanými a celostátními potřebnými opatřeními Ministerstva životního prostředí ČR.
  4. Ztráty kvalitní zemědělské půdy Záměrem bude dotčen zemědělský půdní fond (z toho více jak 23.000 m2 I. třída přednosti v ochraně od ulice Horoušanská směr Canaba – viz. eKatalog BPEJ - https://bpej.vumop.cz/21000). Podle § 4 (3) Zemědělskou půdu I. a II. třídy ochrany lze odejmout pouze v případech, kdy jiný veřejný zájem výrazně převažuje nad veřejným zájmem ochrany zemědělského půdního fondu. Výstavba více jak deseti logistických hal však nemůže být veřejným zájmem.
  5. Zvýšení nebezpečí pohybu cizích osob Efektivita ochrany spoluobčanů, díky novým halám, a tím pádem i novým zaměstnancům za našem území, bude nedostatečná.

Petentem petice se můžete stát ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

18:08 Petr Hampl: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

„Tak, jako nezabráníš jablkům, aby padala na zem, nezabráníš penězům, aby se hromadily,“ napsala mi …