Petice za ponechání garance doc. Vranové a prof. Rejškovi

24.03.2016 16:42 | Zprávy
autor: PV

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s odebráním garance šesti níže uvedených předmětů doc. Ing. Valerii Vranové, Ph.D. a prof. Ing. Klementu Rejškovi, CSc., Ústav geologie a pedologie Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Petice za ponechání garance doc. Vranové a prof. Rejškovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

PETICE
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
za ponechání garance geologických a pedologických předmětů doc. Vranové a prof. Rejškovi.

Vaše Magnificence pane rektore,

my, níže podepsaní, nesouhlasíme s odebráním garance šesti níže uvedených předmětů doc. Ing. Valerii Vranové, Ph.D. a prof. Ing. Klementu Rejškovi, CSc., Ústav geologie a pedologie Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Důvodem našeho nesouhlasu je, že doc. Vranovou a prof. Rejška považujeme za velmi kvalitní pedagogy schopné zajistit vysokou úroveň výuky, jejíž těžiště spočívá zejména v důrazu na aplikaci poznatků přímo pro konkrétní obory studia. Odebráním garancí povinných předmětů budou přímo zasaženy tři studijní obory, Zahradní a krajinářská architektura, Zahradní a krajinářské realizace a Arboristika, které jsou v portfoliu Mendelovy univerzity v Brně považovány za prestižní, s výrazným společenským přesahem. Osobnosti prof. Rejška a doc. Vranové jsou dlouhodobě vnímány jako nositelé integrity výuky těchto tří oborů interdisciplinární povahy, ve kterých je vlastní geologie sice důležitou, ale stále jen jednou součástí komplexních krajinně-ekologických vazeb, oběma vyučujícími v celé jejich šíři zvládaných na nejvyšší úrovni. Za zásadní též vnímáme vysokou míru reflexe vůči podnětům těchto tří oborů i potřeb společenského vývoje oběma učiteli. Tyto schopnosti jsou u doc. Vranové a prof. Rejška beze zbytku naplněny. Odebrání garancí ve prospěch doc. Kynického shledáváme proto jako neodůvodněné.

Jmenovitě se jedná o ponechání garance následujících předmětů:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.