Petr Brandtner: Sazka lobuje za nízké daně, na hazard přitom láká i ženy

29. 9. 2019 23:44

Největší loterijní společnost dělá vše pro to, aby nemusela platit vyšší daně. Za Sazku a.s.lobují v parlamentu i vyhlášení neziskoví odborníci. Sazka přitom na internetu rozjíždí ten nejtvrdší hazard, na který láká už i ženy.

Petr Brandtner: Sazka lobuje za nízké daně, na hazard přitom láká i ženy
Foto: Sazka
Popisek: Sazka
reklama

Vládní daňový balíček, jenž počítá také se zvýšením daní z hazardních her, projednává rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny. Proti zvýšení daně z hazardu vystupují i zástupci organizací věnujících se závislostem. Nelíbí se jim, že zvýšením daně postaví loterii prakticky na úroveň hracích automatů.

„Chceme vyjádřit nesouhlas s některými návrhy daňového balíčku v oblasti hazardu a loterií a navrhnout věcně jiný postup," stojí mimo jiné v otevřeném dopise adresovaném poslancům.

Mezi ně patří třeba i národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil a dřívější náměstek brněnského primátora pro dopravu Matěj Hollan kteří tvrdí, že loterie nabízené Sazkou lidem neškodí a ohrazují se proti zvýšení daňové sazby, která by měla stoupnout z dnešních 23% na 30%.

Sazka má monopol

Výherní společnost neustále zvyšuje své tržby a zisky nejen díky číselné loterii, ale především prostřednictvím online herny na webu Sazky.

Tam kromě běžné loterie a sázek na sport probíhá ten nejtvrdší hazard: automaty se sázkou až sto korun na jedno otočení. Ba co víc: každý návštěvník webu Sazky, dokonce i malé dítě, zde může hrát automaty na zkoušku bez registrace zadarmo.

Nová cílová skupina: ženy

Reklamní agentury, které pomáhají Sazce, Tipsportu a dalším sázkařským společnostem, se stále snaží zasáhnout nové cílové skupiny. V současnosti padla volba i na ženy, které se placenými články v ženských časopisech snaží přesvědčit, že jde o neškodnou domácí zábavu.

Ministryně financí Alena Schillerové asi dobře ví, proč by se daňová sazba pro loterie, kterou na českém trhu Sazka téměř monopolně zastupuje, měla zvýšit. Za těchto okolností, kdy je prostřednictvím online her cesta k hazardu tak krátká, se není ani čemu divit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jakub Dvořák: Rezignuje i ministr Blatný?

20:17 Jakub Dvořák: Rezignuje i ministr Blatný?

Tak by mohl znít nadpis dalšího článku, protože se jedná o dalšího ministra v řadě, po ministru Prym…