Mimořádně disponovaní jedinci, jako oštěpařka Špotáková, rychlobruslařka Sáblíková, biatlonistka Koukalová, veslaři Synek a Knapková, tenistky, judista Krpálek jsou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. Vždyť v kolektivních sportech máme v současnosti jednoho sportovce světové úrovně, kterým je házenkář Jícha, a snad sem patří ještě hokejista Jágr, byť je již za zenitem.
Zato kolektivní sporty, zejména naše dva nejpopulárnější – kopaná a hokej - jsou v naprostém úpadku. Zde se přímo zrcadlí stav společnosti. Jsou prolezlé korupcí a nepotismem. Případy hokejisty Růžičky a fotbalového funkcionáře Pelty a spol. jsou jen špičkou ledovce. Ne že by za předlistopadového režimu nebyla ve sportu korupce a nepanoval nepotismus. Ale pokud jde o jejich míru, tak ta se nedá se současnou ani zdaleka srovnávat.
Podívejme se však na další sportovní odvětví celosvětově rozšířená. Košíková – pohřeb, ale žehem, házená katastrofa, odbíjená jakbysmet. A to byla naše tradiční sportovní odvětví, naše chlouby! Je pravda, že se zde objevily nové sporty – například americký fotbal, floorbal apod. Ale koho tyto sporty ve světě zajímají. Jsou omezeny jen na určitý region a zbytek světa o nich nic neví! Asi proto se třeba ve floorbalu řadíme na čelní místo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV