Petr Dufek: Auta opět táhnou maloobchod vzhůru

05.11.2014 15:14 | Zprávy
autor: ČSOB

I v září zůstal maloobchod v zajetí prodejů osobních automobilů. Pokračoval tak trend z předchozích měsíců, kdy prodeje aut atakují rekordy, zatímco zbytek obchodu roste jen velmi umírněným tempem. V září navíc k ještě vyšším číslům pomohl o jeden den vyšší počet pracovních dnů.

Petr Dufek: Auta opět táhnou maloobchod vzhůru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Celkově se tržby obchodníků v září meziročně zvýšily o 6,2 %. Po zohlednění vyššího počtu pracovních dnů to bylo 4,5 %, což je stále poměrně vysoké tempo.

Jen motoristický segment rostl o více než 15 % (meziročně), zatímco obchod bez aut jen o 2,4 %. Ukazuje se tak, že poptávka zůstává poměrně vychýlená ve prospěch aut a je otázkou, zda nová auta zůstávají v ČR nebo zda míří i do zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Smutný osud policisty

12:26 Zdeněk Jemelík: Smutný osud policisty

Česká justice přinesla 30. června 2026 zprávu o úmrtí významného karlovarského kriminalisty plukovní…