Petr Dufek: Chmury se zatím nenaplňují

08.07.2019 12:21 | Zprávy
autor: PV

I když průzkumy nálad a zvláště pak indexy nákupních manažerů věští recesi, tvrdá data z reálné ekonomiky nic takového ani nenaznačují. Právě zveřejněná květnová čísla z českého průmyslu stále kontrastují s očekáváním a vlastně i s výsledky třeba německého průmyslu, který meziročně padá o 3,7 %.

Petr Dufek: Chmury se zatím nenaplňují
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Tuzemská průmyslová výroba naproti tomu v květnu vrostla o 3,2 %, a to především zásluhou automobilového průmyslu, který si sám připsal téměř sedmiprocentní zvýšení produkce. Potvrzuje se, že automobilky v posledních měsících dokázaly postupně vykrýt propad produkce z úvodu roku. Samozřejmě nic moc to nevypovídá o všech dodavatelích v automobilovém průmyslu napojených i na zahraniční finální výrobce, především pak ty německé, kteří svoji produkci stále výrazně omezují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Novela stavebního zákona

Jak přesně, v čem může ohrozit kvalitu veřejných staveb? A dočkáme se tedy konečně rychlejší výstavby, ať už staví kdokoliv (firma nebo člověk sám)? A co to papírování kolem toho, když chci stavět? To se také změní? Je to otřesné!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Cena ropy nestoupá? Všeho do času

15:49 Zbyněk Fiala: Cena ropy nestoupá? Všeho do času

Trhy reagují omezeně jak na očekávání mírových jednání mezi USA a Íránem, tak na zklamání z obnovené…