Z pohledu meziročního růstu, který je ovšem různě silně ovlivněn v jednotlivých zemích nízkou srovnávací základnou z doby první vlny pandemie, je ČR zatím na posledním místě s růstem 7,8 %, zatímco celá eurozóna si připisuje 13,7 %.
Návrat ekonomiky ČR na předkovidovou úroveň je o poznání pomalejší než v případě eurozóny nebo Německa (viz graf). Důvodem jsou nejenom delší lockdowny, ale patrně i problémy s dodávkami komponent pro autoprůmysl a pomalejší náběh spotřeby domácností. V každém případě je česká ekonomika stále ještě asi pět procent pod úrovní, kterou dosahovala na konci roku 2019.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Migrace
Dobrý den ! Sleduji polskou politiku. V poslední době je tam velká aféra . Německá policie vozí nelegální uprchlíky přes hranici do Polska a tam je ponechává. Nemají žádné doklady , pouze nějaké vypsané papíry. Polská policie a dokonce pohraniční straž máji asi příkaz nic nedělat. Po polských měste...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…