Petr Dufek: Inflace se opět přiblížila nule

09.01.2015 18:53 | Zprávy

Klesajícím cenám ropy na světových trzích vděčíme za nízkou inflaci. Jako čistý dovozce surovin je propad cen ropy pozitivním nákladovým šokem, který kladně ovlivní finanční situaci firem i domácností.

Petr Dufek: Inflace se opět přiblížila nule
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

Další propad inflace nemusí nadchnout centrální banku, která se snaží o její podporu už od předloňské devalvace. S cenami komodit bychom neměli bojovat, ale spíš si je "užít".

Spotřebitelské ceny se v prosinci meziměsíčně snížily o jednu desetinu, a to především díky zlevňování pohonných hmot. Vedle toho ceny potravin na rozdíl od jiných let se v prosinci výrazně zklidnily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSOB

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Vzpomínka na pana kardinála Duku

9:16 Zdeněk Lanz: Vzpomínka na pana kardinála Duku

O panu kardinálovi Dominiku Dukovi jsem napsal dva články.