Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá

18.07.2024 15:49 | Komentář
autor: PV

Nová čísla o vývoji cen ve výrobě potvrdila, že inflační tlaky ve výrobě dál slábnou. Ceny zemědělských výrobců jsou nižší než loni o 7,5 % a dokonce o pětinu níže než před dvěma lety. Obilný šok je dávno pryč a situace se stále více vrací do normálu.

Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

V průmyslu rostou ceny jen o 1 %, nicméně vývoj v jednotlivých oborech zůstává velmi diferencovaný. Z asi nejsledovanějších, krom rafinérií, stojí za pozornost tendence v potravinářském průmyslu a výrobě stavebních hmot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

9:16 Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

24. června 2016 se ve Velké Británii konalo referendum o členství této země v Evropské unii. Při vol…