Petr Dufek: Výrobní inflace dál zpomaluje

18.10.2023 18:16 | Komentář

Dynamika výrobních cen i v září zvolňovala. V zemědělství byly tentokrát ceny 13,4 % pod loňskou úrovní, v průmyslu byly v průměru ceny meziročně vyšší o 0,8 %, bez započtení energií byly o 0,2 % níže.

Petr Dufek: Výrobní inflace dál zpomaluje
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Zářijové výsledky cen v průmyslu a v zemědělství vytvářejí příznivé předpoklady pro zeslabení inflačních tlaků v ekonomice. Jde tradičně jen o to, jak rychle tento trend vstřebá vertikála. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Basa, nebo metál?

12:46 Ladislav Jakl: Basa, nebo metál?

Svět je dialektický. Výroky mohou platit i neplatit současně. Za stejný výrok někomu dříve spílali, …