Petr Hájek: Moderní bolševici přikročili k akci. Babiš je prý také ruský agent

01.03.2015 9:58 | Zprávy

Komentář k sílícímu honu na čarodějnice – tedy živly, které nepapouškují propagandistické žvásty washingtonské Páté kolony – a přináší jedno doznání Putinových agentů, vyšetřovaných US ambasádou.

Petr Hájek: Moderní bolševici přikročili k akci. Babiš je prý také ruský agent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

Byla to povedená taškařice: Česká televize odvysílala pořad, v němž se zabývala ruskou mediální propagandou v souvislosti se Západem vyvolanou novou studenou válkou.

Smysl pořadu na téma O provazu v domě oběšencově byl dvojí: Přesvědčit zmanipulovanou část české veřejnosti, že není manipulovaná, když v důsledku propagandistické manipulace ČT (a spojené mediální havlistické pražské kavárny s barpultem na americké ambasádě) pokládá Rusko za největší nebezpečí pro Západ. A současně přijít na kloub tomu, proč se navzdory veškerému úsilí propagandistů tato část veřejnosti stále tenčí, přestože manipulátoři mají v rukou všechna rozhodující média v zemi. Proč té „ruské propagandě“ lidé věří – a „pravdivému informování západních vlád a médií“ naopak nikoli.

Záhada

Chudáci frustrovaní „novináři“ prostě stále ještě doufají, že lze vypočítat kvadraturu kruhu. Buší do hlav veřejnosti dvacet čtyři hodin denně primitivní prefabrikované lži, absolutně jednostranné komentáře, o skutečném dění na Ukrajině neinformují, vytvářejí hory brutálně „cinknutých“ průzkumů (které jinak patří k nejúčinnějším metodám manipulace) přesto však z nějakých důvodů si stále více občanů stále více myslí své – a ne to jejich. 
Jeden takový „průzkum“ nálad veřejnosti si nedávno dala vyrobit i česká vláda. Vyplynulo z něj kromě jiného, že Evropskou unii vnímá dnes „pozitivně“, nastojte – rovných jedenapadesát procent občanů (tak, aby šlo argumentovat, že jde o „většinu“). No budiž, za své (naše) peníze musí vláda dostat, co si od agentury objednala. Obdobně tomu bylo s „vnímáním“ jednotlivých zemí. Rusko se podle toho dostalo až na dvacáté místo „popularity“. Jenže chybička se vloudila. A tak, když tato „exaktní data“ dostala k „dotvoření“ média, moc si s nimi nevěděla rady. Například Babišovy Lidové noviny v interpretaci doslova zabloudily:

„Jenže veřejný prostor vypadá zdánlivě jinak (než říkají data z průzkumu, pozn. PP). Údaj, že Rusko je v tabulce sympatií až na 20. místě z pětadvaceti a že ho o tři příčky předběhla i Ukrajina, se výstupy diskutujících snadno doložit nedá. Nejspíš proto, že trendy ve sporu na toto téma vytvářejí lidé stejného věkového a sociálního zařazení jako ti, kteří nemají rádi EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: protiproud.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Když nepřijmeme emisní povolenky, co to pro nás bude znamenat?

Nevěřím tomu, že by to EU nechala jen tak. A co uděláte pro zrušení Green Dealu? Je to vůbec reálné? Někteří tvrdí, že jsou to jen plané sliby. Lze vám věřit, že ho zrušíte, jak jste slibovali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Chystá Petr Pavel novou velkou říjnovou revoluci?

8:09 Vladimír Ustyanovič: Chystá Petr Pavel novou velkou říjnovou revoluci?

Petře Pavle, ptám se, proč by neměl být Filip Turek jmenován ministrem?