Petr Hampl: O bojechtivosti a zbabělosti

24.09.2022 15:33 | Komentář

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: O bojechtivosti a zbabělosti
Foto: Screen: XTV
Popisek: Petr Hampl

Všimněte si, že současná válečnická propaganda naprosto postrádá povzbuzování ke statečnosti a vytrvalosti. Nikdy nezaznívá nic ve smyslu “naši barbarští nepřátelé z ruských stepí jsou houževnatí, živí se syrovým masem a budeme muset vynaložit veškerou svou odvahu a vynalézavost, abychom je porazili.” Tenhle tón úplně chybí.

Místo toho se hovoří výhradně o tom, že Rusové jsou zbabělí, změkčilí a neschopní bojovat.  Většina obyvatel Ruska prý touží po kapitulaci a tamní režim se zhroutí každým dnem. To je doprovázeno fantazijního historkami, které si nijak nezadají s příhodami o tom, že režisér Stanley Kubrick na smrtelné posteli prozradil, že v hollywoodském studiu natočil falešné americké přistání na Měsíci.

Je dobré si také všimnout, že na ruské straně se nevytváří stejný obraz Západu. V Rusku se otevřeně mluví o tom, že jsou v konfliktu s velice silným a velice nebezpečným soupeřem.

Co to vypovídá o publiku podporujícím válku, když nemůžete apelovat na jejich odvahu a statečnost?

(zdroj: petrhampl.com)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Bc. Jaroslav Bašta byl položen dotaz

jednání s Ruskem

Pokoušeli se o to mnozí, i mnohem významnější lidé. Proč myslíte, že by se vám jednat s Ruskem podařilo? O čem? Věříte mu? Podívejte na Zemana. Teď Putinovi do poslední chvíle taky věřil a teď už je tu skoro rok válka. Nemyslíte, že nebýt Ruska, žijeme si docela dobře?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Proč se hraje fotbal uprostřed hřiště?

9:01 Lubomír Man: Proč se hraje fotbal uprostřed hřiště?

Sleduji přenosy zápasů na probíhajícím fotbalovém Mistrovství světa v Kataru a nechápu: Proč si upro…