Petr Hampl: Tři poznámky k poslednímu výletu

05.09.2020 13:21 | Zprávy
autor: PV

Komentář k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan

Petr Hampl: Tři poznámky k poslednímu výletu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

1) Máme tu naprosto bezvýznamného úředníčka, který si vyseděl a vyintrikoval místo šéfa senátu. Člověk bez barvy, chuti a zápachu. Žádné mravní přesvědčení, žádný mravní názor. Nebýt té cesty, neznali bychom jeho jméno, a mohl by být pokládán za držák na oblek. Jak to kdysi formuloval Nigel Farage, charisma mokrého hadru na podlahu.

2) I takový člověk si může jezdit, kam chce, a žádný cizí stát s tím nic neudělá. Takže pan Vystrčil má právo někam jet a čínská vláda má právo to kritizovat. Na tom není nic zajímavého.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Stýská se vám po komunistech, s kterými jste spolupracoval?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že používáte stejné praktiky a zvete si na kobereček umělce za jejich názor? A co se stane, když nepřijdou? Netvrdili jste, jak bude tato vláda bojovat za svobodu slova? Máme se bát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Kontrarevoluce naruby

11:39 Vladimír Ustyanovič: Kontrarevoluce naruby

V roce 1968 byly zahájeny represe proti odpůrcům vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa fo…