Petr Kolman: Šup s Jágrem na „black list“

2. 5. 2019 9:36

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Zemana v Číně.

Petr Kolman: Šup s Jágrem na „black list“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Petr Kolman
reklama
 

Prezident naší republiky Miloš Zeman se vydal na státní návštěvu do Číny. Jak to tak bývá nejel tam sám, doprovodila ho skupina ministrů, avšak co vzbudilo větší poprask, v delegaci byli také mj. finančníci Pavel Tykač a Jiří Šmejc , bývalá fotbalová hvězda Pavel Nedvěd a zejména bájný středočeský hokejista Jaromír Jágr! 

Nejvíce to od prostého lidu a médií za tuto cestu do Říše středu schytala legendární „šedesátosmička“. Co si to prý dovoluje cestovat s oficiální delegací do země, která údajně porušuje lidská práva a svobody. 
Národní hrdina z Nagana, který mj. teď dovedl Kladno zpátky do extraligy, si dokonce před cestou do Číny oholil svůj plnovous, za který by se nemusel stydět ani leckterý vikingský válečník, vždyť mohl ty čínské komunisty aspoň postrašit svým zarostlým zjevem…

68 v postavení mimo hru?

Avšak již vážněji, s přehnanou kritikou Jaromíra Jágra za tuto cestu, která se v posledních dnech valí ze všech stran, nemožno souhlasit. Pokud nejsme pokrytci.

Nevím jak Vám, ale autorovi této glosy zavání spíše účelovostí a vykutáleností. Člověk nemusí být zrovna politologem, aby mu bylo jasné, že o slavného hokejistu a jeho politické názory, zde opravdu nejde. Nalejme si čistého sojového latté: Jedná se o další záminku k útoku na prezidenta Miloše Zemana. Nic víc, nic míň.

Opakuje se to v posledních letech poněkolikáté, doopravdy tu nejde o nějakou "morální integritu" (jak se nyní pěkně říká) nějakého ledního hokejisty, ale o zviditelňování se kritiků, a především o jejich „samoutvrzování se“, že jsou hlasatelé opravdové „pravdy a morálky“.

Kdo jezdí do Číny je prostě fuj a basta. A Jarda Jágr tam jel (dokonce s arcilotrem Zemaniskem), tož s ním šup na „black list“. A je vymalováno.

Závěrečné FBuly

In medias res: Jaromír Jágr si zařazení na pomyslnou černou listinu nezaslouží. Za cestu s do Číny, kde měl za úkol propagovat český hokej, si zaslouží spíše poděkování, vždyť kdo jiný by tam měl propagovat náš hokej, respektive český sport jako takový? Nějaký hráč z krajského přeboru či bafuňář, o kterém ve světě nikdo nikdy neslyšel?

Dobří lidé, nebuďme falešní pokrytci, ostatně i ikona mnohých českých bojovníků za lidská práva německá kancléřka Angela Merkelová, navštívila Čínu více než desetkrát. Proč panu Jágrovi vyčítat to, co se na Merkelové oceňuje? Myslí si snad někdo, že pokud přestaneme s Čínou komunikovat, že tím zlepšíme stav její lidskoprávní agendy? 

Aby se Jaromír Jágr ve svých takřka padesáti letech, po tom, co vše pro český sport udělal, stal hromosvodem různých politických frustrací si opravdu, ale opravdu nezaslouží!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Frait, Adam Kučera: Hrozí evropské ekonomice japonizace?

17:34 Jan Frait, Adam Kučera: Hrozí evropské ekonomice japonizace?

Úrokové sazby se v posledním desetiletí dostaly ve vyspělých zemích na velmi nízké úrovně, ty nominá…