O cenzuře
Říká pan Kedlubna panu Květákovi v hostinci Na Bláhovce: To je neskutečné, opět mi smazali příspěvek v diskuzi pod článkem na internetu, a pak že dnes není cenzura, to snad nebylo ani za Rakousko-Uherska. Pan Květák, za svobodna Karfió,l se jen pousmál - Mazalo se (tehdy to nebyly přirozeně internetové diskuze) i za císaře pána. Nepohodlný či vulgární názor se začernil tuší. Lidé si tehdy dělali legraci, že cenzor někomu zahrál tuš!
***
O satiře
Říká pan Hubený panu Tlustému v hostinci U Čápa - Jak jsem slíbil, budu pana Drahoše volit, ale nelíbí se mi věčné okřikování, že se prý z něho nesmí dělat sranda, bo je to vážený pan profesor... Nota bene srandu si dělali lidi z Husáka, z Klause, z Tondy ZápoTondy, dělají si ji ze Zemana, takže pokud někdo říká, že se z "Fíkuse" nesmějí dělat fórky, tak naznačuje, že ho nepokládá za (budoucího) prezidenta, ....jednou se obětoval pro vlast, tak musí "trpět" i pod bičem humoristů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV