Petr Lukeš: Proč není Stvořitel zodpovědný za zlo ve světě?

10.04.2017 18:56 | Zprávy
autor: PV

Na naší planetě existuje neuvěřitelně mnoho zla. Zla na mnoho způsobů a zla tak zvráceného, vyvolávajícího tak velké utrpení, že se lidé na to až nevěřícně dívají. Vzbuzuje to v nich zásadní otázku, jak je možné, že to může Stvořitel vůbec dopustit? A paradoxně, často se tak ptají i ti, kteří nikdy v žádného Stvořitele nevěřili. Nicméně za zlo, které je zaráží, které je zraňuje a jehož příčiny si nevědí vysvětlit jsou schopni obvinit právě Stvořitele.

Petr Lukeš: Proč není Stvořitel zodpovědný za zlo ve světě?
Foto: Archiv
Popisek: Země

Zkusme si proto nyní podrobněji objasnit tuto vážnou  a nadčasovou otázku, pokud v ní nechceme zůstat po celý svůj život fatálně nevědomými a ve své nevědomosti křivě obviňovat toho, kdo za to nemůže. 

Našim univerzem pronikají dokonalé Zákony stvoření, které jsou projevem a manifestací dokonalé Vůle Stvořitele. O vše pronikající Vůli Stvořitele, nebo jinak řečeno, o vše pronikajícím působení jeho dokonalých Zákonů se v evangeliích píše: "Ani jen lístek ze stromu nespadne na zem bez Vůle Nejvyššího". Nebo: "Dokonce i všechny vlasy na hlavě máte spočítané".

Na základě těchto slov se mnozí zcela oprávněně ptají: Pokud se úplně všechno děje z Vůle Stvořitele, pokud bez ní na zem ani jen lísteček nespadne, pak se to musí nutně týkat i válek, vraždění, či jiných neštěstí a tragédií nejrůznějšího druhu.

Jak je to tedy? Může opravdu za všechno Stvořitel?

Abychom to správně pochopili, musíme od sebe rozlišit dvě věci. První je dokonalé fungování Zákonů stvoření. No a druhou je to, co lidé konají ze své vlastní, svobodné vůle. To, co nekoresponduje s dokonalým fungováním Zákonů stvoření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.