Petr Mrázek: Navždy si budu Kamilu Moučkovou pamatovat jako symbol odvahy a nezdolnosti

25.11.2020 18:20 | Zprávy
autor: PV

Komentář k úmrtí televizní a rozhlasové moderátorky Kamily Moučkové

Petr Mrázek: Navždy si budu Kamilu Moučkovou pamatovat jako symbol odvahy a nezdolnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kamila Moučková

Zemřela paní Kamila Moučková. Tahle dáma je pro mne symbolem člověka, který dokázal v pravou chvíli objevit svět pravdy a za tu pravdu se postavit a nikdy neustoupit. Ta nejen její chvíle přišla v srpnu 68. Byla hlasatelkou československé televize a z obrazovky v těchto mimořádných okamžicích zněl její charakteristický hlas. Dodnes si jej pamatuji. Stala se reprezentantem těch, kteří se nikdy nesmířili se ztrátou svobody a samostatnosti naší země. Když ji komunisté nejprve vyloučili ze své strany a pak vyhodili z práce, dělala uklízečku, prodavačku, kantýnskou a podobné práce, ale své postoje nikdy nezměnila.  Navždy si ji budu pamatovat jako symbol odvahy a nezdolnosti.

Dovolím si přidat jen malou osobní připomínku. Od února 48 do listopadu 89 bylo z naprosto stejných důvodů vyhozeno z armády více než šedesát tisíc vojáků z povolání. Pracovali pak jako pomocní dělníci, skladníci, prodavači a podobně. Dnes jsou tito bývalí důstojníci předmětem všeobecného opovržení a zapomnění. Pro mne je jeden každý z nich skutečným chlapem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Proč by ČNB nyní neměla zvyšovat úrokové sazby?

13:39 Dominik Rusinko: Proč by ČNB nyní neměla zvyšovat úrokové sazby?

Květnové měnově-politické zasedání ČNB se nezadržitelně blíží, což znamená, že centrální bankéři vyr…