Petr Prokeš: Zpráva, která zapůsobila jako blesk. Mostecký hipodrom do dražby? Těžaři dávají ruce pryč

12.05.2016 16:20

Zapůsobila jako blesk! A přišla rovnou z čistého nebe. Zpráva oznamující, že mostecký hipodrom půjde do dražby. Severní energetická od něj dává ruce pryč. Jednak ji asi docházejí peníze kvůli útlumu těžby na velkolomu Československé armády, protože limity nebyly prolomeny, a jednak zbytek peněz hodlá využít (zřejmě) na podporu rekvalifikace havířů, kteří postupně přicházejí o práci.

Petr Prokeš: Zpráva, která zapůsobila jako blesk. Mostecký hipodrom do dražby? Těžaři dávají ruce pryč
Foto: Archiv Petra Prokeše.
Popisek: Novinář a tiskový mluvčí Petr Prokeš.
reklama

Co bude dál s rekultivačním dílem za mnoho milionů korun, jež se díky světově unikátnímu dostihovému závodišti výrazně podílí na nové image Mostu, naznačující republice, Evropě a planetě Zemi, že město pod Hněvínem není černá díra, to vědí asi jen velmi zasvěcení (jestliže takoví mezi námi vůbec jsou).

Druhým největším akcionářem ve společnosti Hipodrom Most je 66tisícové statutární město. Má 42procentní podíl. Na veřejnost se dostaly zprávy, že primátor Jan Paparega (nestraník zvolený za SčMo) jednal s manažery hlavního akcionáře o možnostech záchrany „koňodromu“, ale jak toto jednání dopadlo, to snad vědí jen jeho účastníci.

Kolem celé věci je jakési napjaté ticho. Možná proto, že opravdu není jasné jak dál. A už vůbec není jasné, zda dražba je tím správným řešením. Nový vlastník areálu (pokud se najde) totiž nemusí v původní činnosti jezdeckého sportoviště pokračovat a atraktivní pozemky s nádherným výhledem na Most, Krušné hory a České středohoří může proměnit v pozemky vhodné pro výstavbu rodinných domků. (Berte to jako nepodařený vtip, nicméně člověk nikdy neví).

Autor je mostecký novinář, tiskový mluvčí SBD Krušnohor a Sdružení Mostečané Mostu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Čeho je nám po odstranění sochy maršála Koněva naléhavě třeba?

12:18 Ivan David: Čeho je nám po odstranění sochy maršála Koněva naléhavě třeba?

Podle ČTK je nyní naléhavě třeba připomenout právě vydanou monografii o Emilu Háchovi "Prezident lid…