Těm se také podařilo sestřelit ukrajinský vrtulník a především stíhačku MiG-29, pravděpodobně systémem Buk, o kterém po sestřelení malajsijského letadla povstalci tvrdili, že ho přece nemají.
Šéf ukrajinské tajné služby se také rozhodl, že ruské spiklenecké teorie týkající se této katastrofy není možné nechat bez odpovědi a vystoupil s pozoruhodnou teorií, že letadlo sice sestřelili povstalci, ale ve skutečnosti chtěli sestřelit letadlo ruského Aeroflotu, aby Rusko mělo důvod vstoupit do války, což sice odporuje Ukrajinci doposud prezentovaným teoriím, které prý také měli doložené, ale to válce slov asi nikomu nevadí.
Separatistický mluvčí Druz se mezitím v BBC pochlubil skvělou disciplínou povstaleckých jednotek, kterou prý utužily nějaké ty popravy. Disciplínu ale musí utužovat i obyvatelé ukrajinské metropole Kyjev, kteří podle svého starosty Klička budou nejméně do října bez teplé vody, protože není dost zemního plynu. Stále se také roztáčí spirála sankcí a protisankcí, které zatím ani náznakem není vidět konec.
Rusko zakázalo dovoz mnoha potravin z Evropské unie, USA a dalších států, které se připojily k sankcím proti němu, což přivítala pravoslavná církev, protože se prý nyní budou Rusové moci bez západního pozlátka soustředit na duchovní hodnoty. Ruský velvyslanec v Polsku si odmítl v Gdaňsku kousnout do jablka, protože ta polská už ruský prezident Putin zakázal dovážet dříve a Poláci je nyní jedí také proto, aby Putina naštvali.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rozhlas.cz