Petra Paroubková: Nesoudím vinu Davida Ratha, žádám jen o spravedlivé zacházení

22.08.2012 13:51 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Otevřený dopis ministru spravedlnosti

Petra Paroubková: Nesoudím vinu Davida Ratha, žádám jen o spravedlivé zacházení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Paroubková

Vážený pane ministře, dovoluji si obrátit se na Vás jako občanka České republiky, která ztrácí důvěru v demokracii a spravedlnost. Zároveň se se stížností na níže uvedené skutečnosti obracím na Amnesty International a Human Rights Watch. Nechci a nemohu se smířit s tím, že v naší zemi znovu bují praktiky, které nás strašily v období totality.

Když vidím, jak se média živě zajímají o nespravedlnost v procesu s členkami skupiny Pussy Riot v Rusku, považuji za svou občanskou povinnost ukázat nespravedlnost týkající se jednoho z našich spoluobčanů. Ano, jedná se o Davida Ratha. Nesoudím jeho vinu či nevinu, jen žádám spravedlivé zacházení. Na vlastní kůži jsem totiž poznala, že ne vše probíhá v pořádku. Proto si dovoluji poukázat na následující fakta:

David Rath nemá standardní přístup ke korespondenci. Jeho rodina nedostala spoustu jeho dopisů, a pokud ano, tak se zpožděním více než měsíc. To se týkalo dopisů odeslaných v prvním měsíci vazby. Rovněž můj první dopis David Rath, jak mi sám sdělil, nedostal. Jeho dopisy taktéž přicházely s delším než třítýdenním zpožděním. Nemyslím, že by to byla chyba pošty. Proto se ostatně také neobracím na vedení České pošty, ale na Vás.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.