Poslancům a ministru zahraničí: Rozhodně nesdílíme Vaše nadšení z vojenského napadení Sýrie

19.04.2018 9:05

Otevřený dopis poslancům a ministru zahraničí

Poslancům a ministru zahraničí: Rozhodně nesdílíme Vaše nadšení z vojenského napadení Sýrie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický

Pane poslanče, pane ministře!

Signatáři tohoto dopisu stejně jako většina většina občanů České republiky rozhodně nesdílí Vaše nadšení a radost z vojenského napadení Sýrie - suverénního státu, člena Organizace spojených národů.

Severoatlantická aliance je nám prezentována jako vojenské uskupení na obranu členských státu v případě vojenského napadení. Ovšem skutečnost je ale zcela zjevně jiná. Vojska NATO napadají pod různými záminkami suverénní státy příklady napadení Libye, Iráku, válka v Afganistanu, bombardování Bělehradu etc. Jsou toho více než výmluvným důkazem.

Poslední barbarský útok na Sýrii byl zdůvodňován používáním chemických bojových látek ze strany Sýrie. Kdybychom tento argument přijali, tak by také museli být potrestány Spojené státy americké. Jejich vojska, jak je Vám pane ministře bezpochyby známo, používala v době války ve Vietnamu defoliant Agent Orange, který podle střízlivých odhadů zahubil více jak 400 000 lidí a dodnes se tam rodí děti s mentálními a fyziologickým poruchami jako přímý důsledek používání zmíněné chemické látky. Ptáme se Vás, potrestal někdo USA raketovým útokem za použití chemických zbraní? Potrestal někdo piloty NATO za bombardování civilních objektu či kulometnou palbu na vlaky plné žen a dětí? Doporučujeme Vám navštívit Bělehrad - zvěrstva vojsk NATO při tzv. "humanitárním" bombardování jsou tam dokonale zdokumentována.

Ano, jak prohlásil říšský maršál Göring na norimberském procesu, vítěze nikdo nesoudí. Ale i zde se časy mění. Existuje Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, jehož statut ČR ratifikovala v roce 2009.

Vaše nadšení z pochvaly, kterou se vám dostalo od USA, svědčí o tom, že si Vy ani někteří členové vlády a poslanci, o řadě žurnalistů ani nemluvě, doslova „nevidíte do úst“. Předně útok na Syrii, který provedly letecké síly USA, Velké Britanie a Francie je nejen porušením mezinárodního práva obecně, ale zejména Severoatlantické smlouvy, konkrétně jejího článku 5, který umožňuje vojenský zákrok jen v případě útoku na některého člena NATO, k čemuž zde očividně nedošlo!(sic) Je s podivem, že jako ministr zahraničních věcí neznáte ani znění Severoatlantické smlouvy!!!. Ale nejen to. Podpora agresora hraničí s trestným činem schvalování trestného činu podle § 365 českého trestního trestního zákoníku.

Ale co je úplně nejpodstatnější, nikdo nepředložil žádné důkazy o tom, že legální syrská vláda použila chemické zbraně, ba dokonce ani to, že je vůbec má. Ostatně Irák Saddáma Husajna toho byl více než výmluvným příkladem. To i národně socialistické Německo mělo pádnější důkazy, byť falešné, jako záminku pro napadení Polska.

V neposlední řadě si dovolujeme připomenout výrok jednoho z nejvýznamnějších amerických státníků recentní doby – Henryho Kissingera. „Spojené státy nemají stálé přátele nebo nepřátele, mají jen zájmy.“ K tomu ještě třeba na závěr poznamenat, že Američané pohrdají patolízaly a pochlebovači.

S pozdravem

„Míru zdar“

Mgr. Petr Dobrý, Pardubice
Stanislav Kvasnička, Zájezdec
M. a P. Latýnové, Chrast
V.Novotný, Pardubice
Mgr. Ladislav Přibyl, Ansbach, Bavorsko
JUDr. Petr Šáda, Bořice
Miroslav Verner, Dašice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Labour Party - Post mortem

9:37 Jiří Paroubek: Labour Party - Post mortem

Pro Labour Party (LP) přišla v britských mimořádných volbách velmi tvrdá, ale očekávatelná lekce. L…