Prohlášení zakladatelů o.s. Přátelé Miloše Zemana

14.10.2013 12:43

Občanské sdružení PMZ vzniklo, aby soustředilo všechny, kterým nejsou lhostejné cesty, jakými se ubírá naše společnost a způsoby, kterými se řeší veřejné záležitosti.

Prohlášení zakladatelů o.s. Přátelé Miloše Zemana
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Do názvu jsme zvolili jméno Miloše Zemana-člověka, který vyjadřuje jasné názory a stanoviska, který nikdy neuhnul před žádnou autoritou a je výjimečný i tím, že za desítky let ve vrcholné politice nemá za sebou žádný finanční či morální skandál.

Hlavní myšlenkou Sdružení byl návrat Miloše Zemana do veřejného života. Sdružení se tak stalo výchozí platformou pro vznik politické strany, která na myšlenkách Miloše Zemana postavila svůj politický program. SPOZ je logickým pokračováním snah Sdružení v oblasti politického a veřejného života a má tedy jeho plnou podporu.

Úspěch Miloše Zemana v první přímé prezidentské volbě považujeme za velmi důležitý, chápeme však také potřebu prosazování politických myšlenek parlamentní cestou. Proto i v blížících se volbách do PS PČR nadále spolupracujeme s SPOZ.

Z tohoto důvodu vnímáme jako velmi nešťastné jakékoli mediální vystupování, které SPOZ poškozuje, obzvlášť pokud se jedná o útoky zevnitř strany.

Sdružení Přátel Miloše Zemana považuje takové kroky za nedůstojné, odporující myšlenkám a zásadám, na kterých Sdružení přátel Miloše Zemana vzniklo, a proto se od podobného jednání plně distancuje.

V případě, že někdo z členů nechce volit SPOZ nebo jí nepřeje úspěch ve volbách, měl by zvážit, zda zůstane nadále členem této strany.

Karel Srp, Eduard Zeman, Miroslav Grégr

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: SPOZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Krystlík: Fatální chyby českého státu

20:46 Tomáš Krystlík: Fatální chyby českého státu

Proč ČR se drží ve světové špičce v počtu onemocnění a úmrtí na COVID-19 vztažených ke sto tisícům o…