Rada seniorů: Mezi prioritami je zajištění finanční dostupnosti nájemního bydlení důchodcům

12.05.2017 21:10 | Zprávy
autor: PV

Třetí sjezd Rady seniorů ČR proběhl 12. května v kongresovém centru pražského hotelu Olšanka. Přítomných 231 delegátů volilo vedení sjednoceného seniorského hnutí pro další čtyřleté období - Kolegium RS ČR, předsednictvo a Ústřední revizní a kontrolní komise.

Rada seniorů: Mezi prioritami je zajištění finanční dostupnosti nájemního bydlení důchodcům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

V tajné volbě byl předsedou Rady seniorů ČR všemi hlasy zvolen opět Dr. Zdeněk Pernes. Prvním místopředsedou v nadcházejícím období pak bude Ing. Milan Taraba, Ústřední a kontrolní revizní komisi povede Miroslava Martínková.

Prostor pozdravit představitele seniorské populace dostali také hosté sjezdu. V první řadě to byli zástupci politických stran, s nimiž má Rada seniorů podepsanou dohodu o spolupráci - ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, ANO a Úsvit-Národní koalice. ČSSD reprezentoval na sjezdu RS ČR předseda a premiér ČR Bohumil Sobotka, pozvání přijala i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marková, nechyběl ani předseda senátu Milan Štěch. Za hnutí ANO přišel vicepremiér a předseda ANO Andrej Babiš, KSČM zastupoval Stanislav Hospic, KDU-ČSL reprezentoval ministr kultury Daniel Herman a hnutí Úsvit pak poslankyně Jana Hnyková. Všichni se postupně samozřejmě vystřídali u řečnického pultu.

Mezi pozvanými, kteří pozdravili seniorský sjezd byli dále šéf ČMKOS Josef Středula, předseda České televize Petr Dvořák, viceprezident Evropské federace seniorů EURAG Miloslav Vajs, předseda Jednoty důchodců na Slovensku Ján Lipanský, a místopředseda maďarských seniorů Ferencz Deméter.

Sjezd stanovil rovněž  programové priority sjednoceného seniorského hnutí pro léta 2017-2021, kterými jsou například zkvalitnění českého penzijního systému, přijetí zákona o seniorech, podpořit zaměstnávání osob starších 60 let či zajistit finanční dostupnost nájemního bydlení seniorům. Sjezd vyhlásil rovněž volební témata pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Ta jsou:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Bezpečnostní fórum 2026 v Mnichově

12:26 Jan Campbell: Bezpečnostní fórum 2026 v Mnichově

Přesně před 19 lety v Mnichově byla pronesena slova, která se tehdy nazývala urážlivá výzva a dnes –…