Radek Sárközi: Ministr Plaga zcela ztratil naši důvěru

22.12.2020 10:34

Pedagogická komora nesouhlasí s růstem tarifů pouze o 4 procenta

Radek Sárközi: Ministr Plaga zcela ztratil naši důvěru
Foto: Eugen Kukla
Popisek: Předseda spolku Pedagogická komora Radek Sarkozi

Vedení Pedagogické komory, z. s., nesouhlasí s návrhem ministra školství Roberta Plagy, aby tarifní část platu učitelů a dalších pedagogických pracovníků vzrostla v roce 2021 pouze o čtyři procenta. Plně podporujeme původní návrh Ministerstva práce a sociálních věcí, což je růst tarifů o devět procent. Ministr školství se soustavně vyhýbá jednáním s reprezentativními školskými organizacemi. Školská tripartita byla svolána naposledy letos v srpnu.

Anketa

Má prezident Miloš Zeman vaši podporu? (Ptáme se od 22.12.2020)

83%
17%
hlasovalo: 13989 lidí

„Pokud vláda Plagův návrh schválí, Pedagogická komora je připravena podniknout další kroky,“ upozorňuje Radek Sárközi, prezident spolku Pedagogická komora, „v úvahu přichází vyhlášení stávkové pohotovosti nebo petice za odvolání ministra školství Roberta Plagy.“

Robert Plaga není dobrý ministr školství, zcela ztratil naši důvěru!

Ministr Plaga zklamal odbory i učitele

Bez jakékoliv konzultace se školskými odbory a zaměstnavateli ve školství a bez vyjádření ministerstva školství v přípomínkovém řízení, předložil dnes nečekaně ministr Robert Plaga na jednání vlády návrh na zvýšení tarifního platu pro pedagogy o 4 %. Tento jeho nepochopitelný postoj ohrožuje vážně daný slib učitelům ve vládním programovém prohlášení a vede k narušení důvěry pedagogické obce. Jeho argument, že zbytek by se mělo promítnout do nenárokových složek platu učitelů, neobstojí. Tyto složky platu se nevyplácí v průběhu roku, ale až v jeho závěru.

"Veřejnost i učitelé jsou dlouhodobě ujišťováni, že příští rok konečně dojde k důstojnému navýšení platů ve školství o 9 %, vláda má v tomto podporu napříč politickým spektrem, ale ministr Plaga to vidí jinak. Asociace CZESHA, která sdružuje ředitele ZŠ, SŠ, ZUŠ je rovněž tímto návrhem zaskočena, v rámci připomínkového řízení ministerstva práce podpořila 9 %," uvedl František Dobšík, předseda ČMOS školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Asociace public relations vystavuje červenou kartu Jiřímu Ovčáčkovi

19:44 Petice: Asociace public relations vystavuje červenou kartu Jiřímu Ovčáčkovi

JIŘÍ OVČÁČEK NEVYKONÁVÁ PRÁCI TISKOVÉHO MLUVČÍHO PREZIDENTA REPUBLIKY ETICKY A V SOULADU S PRINCIPY …