Radim Valenčík: Bělobrádkovo chcípnutí, Macronův makeup - Elity?

31.08.2017 11:30

Přiznám se, že nechápu, jak Bělobrádek mohl udělat takovou hloupost. Myslel to asi upřímně (a z čistě odborného hlediska možná měl i částečně pravdu), ale přece měl vědět, jakou vlnu to "chcípnutí" (zvlášť trochu vystavené mimo kontext) to mezi pejskaři a nejen mezi nimi vyvolá. Navíc to bylo tak trochu dost nevkusné.

Radim Valenčík: Bělobrádkovo chcípnutí, Macronův makeup - Elity?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Teď z toho mají lidovci větší průšvih, než by měl Babiš, kdyby ukradl Hradčany i s prezidentem.

A lidé pocítili, že mají příležitost ukázat svoje odhodlání si nenechat vše líbit. Takže se objevily žertíky typu: "Nové logo lidovců – CHCÍPL NÁM PES", apod.

Nevím, zda je to nějaká shoda nevysvětlitelných popudů, nebo projev degenerace vzájemně propojených globálních a lokálních elit i jejich slouhů všech kategorií . Nechápou, o co jde, a nechtějí pochopit, jakému zlu slouží, dělají si o sobě iluze a zapouzdřují se. Dílo je pak dokonáno tím, že považují za normální to, co normální není, bojí se vybočit z řady, hloupnou a ztrácejí poslední zbytky empatie .

Nasvědčovalo by tomu třeba i to, jak se chová "velká naděje" globální politiky Macron, který měsíčně utrácí 225 tisíc za makeup. Mimo jiné – zajímavé a poučné je, že k této malé poznámce, kterou jsem v lehčím žánru nedávno napsal, přišlo několik set lajků a komentářů:

"Tak jsem se pohádal s manželkou. Ona tvrdí, že 225 tisíc na makeup Macrona je tunel, protože tolik se nedá utratit na žádnej ksicht, já říkám, že v tomto případě nejde o tunel, ale o naprostou debilitu. Tak jak to je?"

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…