Při schvalování takto významné normy je třeba vnímat odvětví stavebnictví v nejširším kontextu, ze kterého vyplývá nezbytnost změn. Z aktuálních statistik OECD a Světové banky vyplývá, že ČR je hluboko pod evropským i světovým průměrem, co se týká délky povolovacích řízení a realizace staveb obecně. Neefektivní pravidla tak zpomalují růst české ekonomiky a nedůvodně snižují konkurenceschopnost ČR na mezinárodním poli.
Projednávaná novela stavebního zákona některá z nich odstraňuje či upravuje, a proto je podnikatelskou veřejností vnímána jako přínosná.
Zásadní rekodifikace, kterou požadujeme, bude trvat několik let. Neschválení předložené novely či další zásahy směřující spíše ke zhoršení by tak zamezily alespoň částečné změně v povolovacích procesech. Věříme, že cílem senátorů není zamezit pozitivnímu kroku a podkopávat investiční prostředí v ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Nerostné bohatství na Ukrajině
Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?
Další články z rubriky

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?
Druhý pohled Petra Hampla
- 11:50 Vladimír Ustyanovič: VZP neboli velké zpravodajské podvody
- 15:57 Zbyněk Fiala: Televize bez hlavy
- 15:25 Feng Biao: Zneužívání cel a jednostranné šikanování by mělo skončit
- 13:27 Pavel Foltán: Obětní beránek Souček a jiné ČT pohádky?
- 11:34 Jiří Paroubek: Ostudná protibenešovská výzva politických extremistů (Pithart a spol.)