Richard Seemann: Šéf bavorské Alternativy odchází z jejích řad

11.04.2019 7:33

Alternativou pro Německo otřáslo oznámení, že šéf její bavorské organizace v zemském sněmu Markus Plenk chce přestoupit ke křesťansko-sociální unii. V bavorském veřejno-právním rozhlase prohlásil, že se tak rozhodl proto , že se cítí spoluviníkem za rozdělení společnosti a rozklad demokracie.

Richard Seemann: Šéf bavorské Alternativy odchází z jejích řad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Jsem unavený z toho, že jsem se stal fasádou xenofobní a extremistické strany. Jako šéf parlamentní skupiny AfD v bavorském státním parlamentu mám pocit, že jsem spolu účastníkem a podporovatelem rozkladu demokracie. Plenk dále prohlásil, že zjistil učinit politické požadavky hnutí i v mírném tónu hlasu by nepomohlo, kdyby ostatní její členové neustále porušovali její hranice. Někteří z nich jsou totiž schopni všeho, prohlásil zklamaný politik. Své rozhodnutí učinil poté, co jiný příslušník bavorské parlamentní frakce Raimund Swoboda, který stejně jako on patřil k umírněnému stranickému křídlu oznámil svůj odchod z AfD. Stalo se tak poté co označil své bývalé kolegy, jako pravicově radikální hazardéry.

Čtyřicetiletý Markus Plenk, který je bio zemědělec vstoupil původně již v roce 2005 do Bavorské strany. Po seznámení s Petrem Bystroněm z předlistopadové české emigrantské rodiny, který se stal předsedou bavorské Alternativy,vstoupil před čtyřmi léty do jejích řad. Je ženatý otec dvou dětí, který studoval na pasovské univerzitě , londýnské School of Economics a University of Sterling bakovnictví a finance. Praxi získal v této oblasti, ale pak se rozhodl podnikat v oblasti bio zemědělství se svou ženou.

Rozhodujícím signálem k rozchodu s Alternativou se stal skandál v bavorském sněmu, kdy během projevu předsedkyně židovské obce Charlotte Knoblochové u příležitosti Dne oběti nacionálního socialismu ostře kritizovala AfD. Když na protest proti tomu odešli příslušníci její poslanecké frakce zůstal Plenk na svém místě. Označil se za liberála a oznámil, že má zájem vstoupit do řad bavorské Křesťansko sociální unie. Kdyby bych byl v CSU nebyl bych pravým extremistou prohlásil. Bude nyní záležet na poslancích této strany zdali jej převezme do své frakce. Zatím se při volbách ostře distancovala od AfD. V nedávno přijatém společném programu k evropským parlamentním volbám s CDU se však konstatuje, že nebyla účinná a místo toho je nutno proti ní důsledně prosazovat křesťansko demokratické a sociální zásady.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Zabraňme uložení 900 000 m3 odpadu do Sandberka

22:12 Petice: Zabraňme uložení 900 000 m3 odpadu do Sandberka

Společnost Kamenolomy ČR se rozhodla, že do vodní plochy Sandberk u Kolína navezou 900 000m3 odpadu.…