Richard Seemann: Spalničky vyvolaly v Německu šok

25.02.2015 21:50 | Zprávy

Nejen u nás, ale i v Německu se dostala na pořad dne diskuse o zavedení povinného očkování. Stalo se tak poté, co Berlín a přilehlé Braniborsko bylo zachváceno epidemií spalniček.

Richard Seemann: Spalničky vyvolaly v Německu šok
Foto: AMI
Popisek: Nemocné dítě - ilustrační obrázek

Jen v samotném hlavním městě od října minulého roku bylo nahlášeno více případů, než v celé Spolkové republice v předchozím roce.

Nyní po úmrtí prvního kojence na tuto nemoc vypukla masivní diskuse, která ve sdělovacích prostředcích zatlačila do pozadí současné mezinárodní události.

Prezident spolkové lékařské komory Frank Ulrich Montgomery se rozhodně vyslovil pro zavedení povinného očkování alespoň u spalniček. „Máme skutečně epochální šanci spalničky vyhladit,“ prohlásil.

Musí se to týkat nejen dětí, ale především však dospělých. Jedině když obyvatelstvo bude globálně očkováno, dosáhne se imunity. Proto Montgomery navrhuje, aby byla nejen povinná u dětí, ale že bude provedena všeobecná kontrola dospělých.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Český rozhlas

To jako fakt?

Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora prý státy musí ubytovat migranty, i když už nemají kapacity. Je to pravda? A jestli ano, není fakt načase z EU snad i vystoupit? Vždyť to je zase rozhodnutí, které jde proti zdravému rozumu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč patření na Západ nemůže fungovat

15:57 Petr Hampl: Proč patření na Západ nemůže fungovat

Druhý pohled Petra Hampla