- Sociální demokracie – tedy konkrétně to, co ze strany zbylo po ohlášeném odchodu Zemanovy páté kolony – se rozhodla, že když už má skončit na politickém smetišti, bude to aspoň jízda. Je v tom věrna odkazu Němcovy Unie svobody z roku 2006; zbylí tři členové strany, Sobotka, Marksová a Chovanec, nás každým dnem přesvědčují, že pojedeme hodně z kopečka. Ale aspoň u toho bude veselo.
“Když si to zanalyzuji, tak průzkumům přestávám rozumět.”
(volební manažer ČSSD Jan Birke v reakci na průzkum, který straně dává 12procentní preference, Info.cz, 22. dubna)
Reakce? Bohuslav Sobotka se promění z premiéra-údržbáře ve vizionáře a stane se youtuberem. Partnera pro sociální sítě prý ještě ČSSD nemá, ale chce toho nejlepšího na trhu. A pak je tu sto okresních stranických tajemníků, kteří mají podle Birkeho tvořit armádu pro volební kampaň. Čili blahopřejeme a cestou pozdravujte Pavla Němce.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ekonomika
Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?
Další články z rubriky
15:57 Jiří Paroubek: Proč Česká televize lže?
Mám na mysli Interview vysílané v úterý 17. prosince, které vedla nová hvězda ČT redaktorka Kručinsk…





