Rudolf Mládek: Novotný přeje šibenici

18.05.2020 11:08

Politik Novotný v rozhovoru pro Parlamentní listy říká, že cit: „Já představuji liberální křídlo strany.“ A dále se vyslovuje, cit:“ Přeji Vojtěchu Filipovi šibenici. Jsem pohledný, vtipný a statečný. Budu vzorový premiér. … atd.

Rudolf Mládek: Novotný přeje šibenici
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek
reklama

ZDE. Mluví Pavel Novotný, starosta v Řeporyjích, i za ODS? To totiž z jeho posledního veřejného prohlášení nepoznáme, neboť svůj výrok neuvádí oním obvyklým: Je to můj soukromý názor. Ponecháme tedy na vedení ODS, zda se k výrokům Pavla Novotného přihlásí, ale podstatně více nás bude zajímat, jak se s přáním šibenice, tedy s přáním na násilné usmrcení politika Vojtěcha Filipa (KSČM) vyrovnají orgány činné v trestním řízení (OČTŘ). 

Anketa

Chcete, aby byl Pavel Novotný zvolen poslancem PS PČR?

4%
96%
hlasovalo: 27160 lidí

Připomeneme zde jiný výrok: „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.” To napsala v lednu 2019 poslankyně za SPD Maříková na svůj facebookový profil. (ZDE) Ačkoliv nikomu žádnou násilnou smrt nepřála, Policie ČR jí začala stíhat s obvyklou záminkou pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti. Prostě takovéto socialismem stíhané pobuřování. 

Porovnáme-li podstatně méně násilnou formulaci Maříkové, které možná nikoliv vkusně přirovnala migranty k invazivním (škodlivým) druhům zvířat a rostlin, pak ale výrok Novotného je horší, protože veřejně přeje smrt oběšením jinému českému politikovi. 

Když někdo volá, že nějaký národ či etnikum „patří do plynu“, tedy že přeje smrt jiným lidem, rozumíme tomu, že je trestně stíhán. Připomeneme, že bývalý tajemník SPD Staník dostal pravomocně za posílání Romů a Židů do plynu roční podmínku a pokutu 70 tisíc, a to i za situace, že své výroky pronášel zjevně pod vlivem návykové látky. (ZDE) Je tedy lhostejné, zda Novotný byl či nebyl střízlivý, když svůj výrok výše uvedený pronesl, obsah s přáním smrti je ale stejný.

Kartu bezbřehého antikomunismu hraje ODS už dlouho a nevypadá to, že by bývalý člen KSČ, Andrej Babiš (ANO), ztrácel politické pozice. Je totiž otázkou, zda za třicet let tato politická karta má vůbec smysl. Asi je každému jasné, že přáním oběšení politika Filipa se Novotný chce hlavně zviditelnit. Otázkou pro OČTŘ a především státní zastupitelství a policii je, zda takové „zviditelňování“ není přes hranu a zda by neměly být zahájeny prověřovací úkony. 

Protože dnes je to Filip, zítra třeba Židé, pozítří třeba kdokoliv z nás, komu bude Novotný přát šibenici, jenom proto, že se mu nehodíme do jeho vysněné společnosti. Liberální demokracie prezentovaná z Evropské unie (EU) má zájem na vymazání národních členských států a zaplavování EU migranty tomu má zřejmě napomoci. Bude snad tento proces urychlovat šibenice? To už Evropa jednou poznala a ačkoliv se to zdá dnes nemožné, že by se historie opakovala, tak v politice není nic nemožného. Zatím je to jenom Novotný, který se o návrat ke „starým pořádkům“ svým přáním užití šibenice, lhostejno v budoucnu pro kohokoliv, hlásí. Zatím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Nepolitické střepy - zločin a test

14:59 Vladimír Ustyanovič: Nepolitické střepy - zločin a test

Není to parafráze na skvělý román Dostojevského zločin a trest. Vysvětlování k daným opatřením je vy…