Rudolf Mládek: „Více unie“ odejde do historie s ostudou

19. 3. 2020 10:50

„Více unie“ je heslo, které dnes už nikdo nevezme vážně. Selhání EU, a to opakované, je příliš markantní a příliš prokazatelné. Po migračním výbuchu v roce 2015 to bylo „jen“ špatné, u koronaviru je to už fatální. Názory, že omezováním hraničních přechodů se koronavir neléčí vzaly rychle za své. Evropané odmítli výměnu svého života za bruselskou ideologii a odmítnou ji i v budoucnu. Z integrace evropských státu se totiž vytratil zdravý rozum i úcta k lidem a zbyla jen pustá demagogie.

Rudolf Mládek: „Více unie“ odejde do historie s ostudou
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek
reklama

Šéfové EU kapitulovali a zavřeli  a to hodně pozdě (!!) hranice EU. Ještě včera to bylo nemožné, vyloučené, neodpovědné, homofobní, islamofobní, protimigrantské, protilidské a kdejaké.

Žádnou ideologií se nejenže neporazí pandemie, ale ani nevyčistí svět, ani nezachrání bída a utrpení migrantů, kteří se nemohou v milionech přestěhovat do Evropy a ani se tím nezajistí žádné světlé zítřky nikomu.

Nastal by jen zmar a smrt. Kdo to nechápe a dál volá „Více unie a více migrantů“ jen ukazuje nekončící pád zdravého rozumu.
Kdo se bude bát, tak se z temna totalitní ideologie EU neosvobodí. Kdo počítá mizerných pár stříbrňáků, které mu zítra Brusel stejně sebere, zapláče nad svým kolaborantským výdělkem. Komu koronavirová krize oči neotevřela, ten slepý zůstane.

Bruselští úředníci věrni komunistické teorii „Najdi nepřítele“ už vyrazili s argumentem, že paniku z koronaviru vyvolává Putin, aby EU rozbil. Tak to se ruský prezident Putin ani snažit nemusí, protože  EU se rozbíjí sama. Vidíme to denně v přímém přenosu.

Když v roce 1940 Winston Churchill volal po odstranění temnoty, všichni věděli o čem a o kom hovoří. Když říkáme pryč s EU a pryč se zvrácenou ideologií Bruselu, neděláme nic jiného, než se k Churchillovi vracíme. Britové to už zvládli, nás na kontinentě ta bitva teprve čeká. Nejen koronavir přinese opět krev, slzy a pot.

Paradoxně tragédie spuštěná koronavirem se může ukázat jako silné povzbuzení pro zítřek.   Vyměnili jsme integraci za plíživou totalitu pod úřednickou kuratelou, a proto je náprava rychlým řezem nezbytná.

Musíme věřit, že s dalšími národy najdeme jiné, efektivnější řešení. Obnova ekonomiky po pandemii si to v celé západní civilizaci zjevně vynutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Jen letmá mapka sedmera pobytů Jaroslava Foglara ve Švýcarsku

16:26 Ivo Fencl: Jen letmá mapka sedmera pobytů Jaroslava Foglara ve Švýcarsku

U příležitosti stého výročí prvního z Foglarových pobytů ve Švýcarsku vydala Skatská nadace Jaroslav…