Poměrně velká část novinářů, především z veřejnoprávních médií, to se svojí investigativitou, ostrostí a rázností, především v oblasti politického zpravodajství, neskutečně už přehání (ZDE).
Podsouváním nepravd, manipulativním ovlivňováním veřejného mínění se tady už nějakou dobu snaží zavést zhoubnou MEDIOKRACII jako nástroj, kterým plní zadání ovlivnit, měnit výsledky svobodných, demokratických a řádných voleb.
"MEDIOKRACIE v doslovném přeložení: vláda médií. Myšleny jsou masmédia, tedy vláda masových sdělovacích prostředků (tištěných novin, televizních kanálů i masově navštěvovaných elektronických deníků a magazínů). Ty mají možnost interpretací nebo i pouhým výběrem zpráv a uveřejňovaných informací ovlivňovat veřejné mínění a nahlížení na společenské dění a problémy. Ovlivnění názorů lidí má poté vliv na výsledek voleb a masmédia (média) tak nepřímo vládnou - svým způsobem ovlivňují výběr vládnoucích elit."
Veřejnosti tito novináři neustále servírují své zaujaté, stranící a neobjektivní komentáře, plné nenávisti k určitým politikům, snaží se je dehonestovat, doslova pomlouvat, žádná lež o nich jim není cizí ("bývalý premiér", atd). Jejich hodnocení politiků, samozřejmě těch co ve volbách zvítězili, ale není to dle jejich přání a oni, tito novináři, se s tím nikdy nesrovnali, nerespektují to, je víc jak neobjektivní, je plné nepřátelství až nenávisti. To už dávno není kritika, nestranné hodnocení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
média , Vaše věc , Chrasteková
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…