Růžena Chrasteková: Čistému vše čisté

15.04.2021 21:04

Jakkoliv toto staré řčení kulhá na obě nohy, protože má v sobě velký díl naivity, pravdou je, že v případě už celkem vleklé kauzy dovolování nových členů Rady České televize, platí beze zbytku a poměrně přesně se dá aplikovat na projevy strachu (byť je tento strach vydáván vedením ČT a jeho nekritickými příznivci až slouhy za boj o tzv. nezávislost ČT) z dovolení nových členů Rady.

Růžena Chrasteková: Čistému vše čisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Široká veřejnost, koncesionáři (z donucení) financující provoz veřejnoprávní České televize, jsou dlouhodobě už víc jak nespokojeni s tím, co na ně vypouští především zpravodajství tohoto, jimi placeného, média.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16187 lidí

Opakovat pořád dokola všechny ty mínusy, přešlapy, nedostatky a až zhůvěřilé porušování všech daných pravidel, jako je objektivita, nestrannost, vyváženost zpravodajských pořadů včetně politických debat, rozhovorů, komentářů a skladbu hostů, především politiků v těchto pořadech, zdánlivě nemá už cenu, ale přesto je nutné to neustále připomínat. Už jenom proto, aby si tato vyloženě protivládní, protihradní část osazenstva, zaměstnanců, redaktorů a moderátorů nezačala myslet, že jejich neprofesionální, zaujaté, stranné a aktivistické činění se se stane jaksi normou, že mají mandát (kdo mlčí, souhlasí) od občanů, koncesionářů chovat se takto zhůvěřile až hnusně nepřijatelně.

Zupácké, arogantní způsoby výkonu práce nejednoho redaktora, moderátora (v čele se sebestředným narcisem Moravcem), ale především ženského osazenstva zpravodajské redakce opravdu už vadí naprosté většině diváků, koncesionářů, a to tak, že hodně – třeba, jako příklad ZDE.

Posledním dovolením členů Rady ČT se přec jenom hnuly ledy a v naší/jejich České televizi se začal pomalu větrat ten zatuchlý smrad, včetně provětrávání prachzvláštního hospodaření vedení. Nutno dodat, že hospodaření s penězi občanů, koncesionářů, nás všech.

A ejhle, je zle! Ti noví radní, co se snaží o čerstvý vhled, vítr, průvan do toho všeho prapodivného a více jak nedobrého v ČT, jsou ostrakizováni, dehonestováni, je na ně pořádán doslova hon, štvanice ZDE.

Stačí vědět, kdo je za tímto vskutku nedemokratickým počínáním, kdo se rve doslova o ředitele ČT a také proč. Kdo je přisátý na hojně nalité cecíky rozpočtu ČT, komu ta, původně naše, dnes už jejich ČT, dává vydělávat víc jak slušně. Kdo je víc jak slušně honorován v tomto molochu neprůhledně a, slovy pana generálního ředitele, tak, že občan, koncesionář ještě není dost zralý na to, aby pochopil a pobral, proč a za co.

Mají se opět dovolovat noví radní do Rady ČT, naprosto průhledně a v souladu s platnou legislativou, už byli vybráni ve Parlamentu kandidáti. Ale protože ani tito noví adepti nevyhovují úzké skupině opozičních poslanců, kteří si neprosadili kandidáty své, opět tito rozehráli hru, které se nedá jinak říct, než potírání, nerespektování demokracie, demokratického rozhodnutí, volby. Proč, je nabíledni. Bojí se, že to větrání bude silnější, intenzivnější, že dokonce hrozí konečně objektivní, nestranný a profesionální způsob práce v ČT. Že zaměstnanci, moderátoři, redaktoři tam nebudou pouze političtí aktivisté na straně opozice, tvrdě a zaujatě zaměřeni proti současné vládě a Hradu.

Neurvalý, agresívní až v poslední době, poslanec dnes už pidistraničky KDU-ČSL, která s úlevou vlezla do obskurního, stupidního ve své podstatě slepence SPOLU, protože jinak by se do Parlamentu nedostala, Jan Bartošek zablokoval volbu nových členů Rady ČT. Čeho se bojí? Taky on.

Je-li počínání, práce a působení kohokoliv v České televizi, kterou financují koncesionáři, čisté, průhledné, objektivní a v souladu s platnými zákony, dodržuje-li se v ČT vše, co se dodržovat má, včetně etického kodexu, čeho se bojí vedení ČT, jeho nohsledové a někteří opoziční poslanci?

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

15:10 Štěpán Křeček: Lidé začínají realizovat odloženou spotřebu

„Lidé si v pandemii naspořili peníze, které postupně začnou utrácet. Díky tomu dojde k realizaci odl…