Salman Hasan: Stojíme za pravdou, láskou a pokojem a toto je náš program

11.04.2016 13:42

Před našima očima se vyvýjí tragická situace týkající se křesťanských uprchlíků, ale my jsme byli zaneprazdňováni tolika věcmi; zdá se, že někteří chtějí, abychom byli zmatení a neměli rozpoznání!

Salman Hasan: Stojíme za pravdou, láskou a pokojem a toto je náš program
Foto: Hans Štembera
Popisek: Salman Hasan

Chtěli bychom uvést skutečnosti a poprosit vás, abyste se zaměřovali na ně a nic jiného:

1. Skutečnost je, že jsme mezi uprchlíky pracovali, pomáhali jim, protože to byla část našeho povolání. Jsme Služba, což znamená, že sloužíme druhým. Ti, kdo mají organizace a ‚projekty‘ mají na mysli pravděpodobně něco jiného; my chceme pomoci lidem v nouzi.

2. Skutečnost je, že každý ví o našem „vztahu“ s panem Konvičnou: v mém celém životě jsem se s ním setkal v MINULÉM roce pouze třikrát:

A. Byli jsme pozvaní do Poslanecké sněmovny na seminář o islámu. Nemohl jsem si vybrat místo, kde sedět a on byl usazený vedle mě.

B. Byli jsme pozvaní, abychom řekli pár vět na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně týkající se islámu a jeho taktik; pan Konvička a další tam byli, aby také něco řekli.

C. Když jsme byli na debatě v Polné, kde jsme mluvili o uprchlících, Erbilu, byl tam i pan Konvička a další, kteří mluvili a to i jeden muslim, jako imám. Je velmi zvláštní, že nikdo neřekl nic o muslimovi, ale o panu Konvičkovi.

Stojíme za pravdou, láskou a pokojem a toto je náš program: stání vedle Stalina z vás nedělá komunistu. Pan Konvička alespoň řekl, že chce, aby jeho dcera byla chráněná proti polygamii v islámu…a kdo by s ním nesouhlasil?

Naše přednášky jsou zdarma a otevřené veřejnosti a když se nás ptali, jeslti je mohou použít, řekli jsme jim: „Když to použijete pro pravdu, dovolujeme vám to, ale pokud to použijete pro důvody propagandy, pak vám nedovolujeme to použít.“

Pokud jdeme na veřejná setkání sociálních demokratů nebo Bloku proti islámu, nedělá to z nás jednoho z nich. My stojíme jenom za pravdou a chceme šířit lásku a pokoj; když kdokoli tvrdí cokoli jiného, pak on nebo ona neříká pravdu.

Ale zeptejte sebe na toto: Co má toto společného s tou tragickou situací křesťanských uprchlíků?! Bylo to taktické rozptýlení od hlavního bodu a tím je, co udělala Nadace Generace 21 a my bychom byli rádi, kdybyste se zaměřili na tyto body:

1. Pracovali jsme s křesťanskými uprchlíky v Iráku a když Nadace Generace 21 nabídla ‚pomoc‘, přijali jsme ji, aniž bysme věděli, jakou měli agendu. Od samého začátku nám slíbili hodně věcí, ale nikdy svoje slovo nedodrželi. My jsme pouze mysleli na blaho křesťanských uprchlíků a jak jim pomoci.

2. Bez našeho vědomí prohlásila Nadace Generace 21, skrze Jana Talafanta, úmysl podplatit člověka 10 000 US dolary, aby byl projekt schválen všemi způsoby.

Jsou tu svědkové a psaná prohlášení. Došlo k trestnému činu, ale o tom nikdo nemluví a všichni jsou zaneprázdněni tím, že mluví o mém údajném vztahu k panu Konvičkovi!

3. Když se Nadace Generace 21 prohlásila za ‚politicky neutrální‘, člověk, se kterým spolupracujeme zjistil, že to nebyla pravda, protože Jan Talafant byl kandidátem Strany zelených pro místní volby do zastupitelstva města Kroměříž v roce 2014. Je to rozhodnutí Jana Talafanta stát za programem Strany zelených, která silně tlačí na legalizaci manželství stejného pohlaví; jako křesťané takový program nenásledujeme. Pomáhání křesťanským uprchlíkům, když člověk nevěří v jejich Boha a Jeho zákon je zvláštní; chtěli bychom, aby ti, kdo věří v Ježíše porozuměli.

4. Dostali jsme mnoho zpráv od křesťanských uprchlíků a českých dobrovolníků o ne příliš laskavém chování Jana Talafanta a o tom, jak se k nim choval; v našich očích není křik na uprchlíky a vyhrožování jim právem. Toto by se mělo prošetřit.

5. Nadace Generace 21 veřejnost oklamala a lhala ji…a to prokážeme fakty; prosím dotazujte se na to, co říkají, než začnete věřit jejich tvrzením.

6. Někdo jako Jan Talfant, který stojí za manželstvím stejného pohlaví, a tak proti křesťanskému způsobu života, nemůže soudit víru druhých. Je lež tvrdit, že chci pomoct svému bratrovi a že je muslim; on sám bude stát a svědčit pro pravdu.

7. Pan Saad je další obětí Nadace Generace 21; tvrzení (skrze Martina Frýdla), že si „to dva lidé na poslední chvíli rozmysleli a zůstali v Iráku“, není pravda. Jejich víza byla přeškrtnutá velkým x, ačkoli úředník na konzulátu jim skrze mě a další lidi, kteří tam byli a to i Firas řekl, že vízum je platné na 90 dní a že do České republiky mohou přijet, až jeho dcera opustí nemocnici. Poslední skupina uprchlíků přijela 20. března, ale konzulát pracoval jenom do 17. března: jejich vízum bylo zrušeno 4 dny před jejich odletem a ne na poslední chvíli a ne proto, že se Saad rozhodl zůstat v Iráku. Sám o tom bude svědčit; také máme zprávy na telefonu, které potvrzují toto prohlášení.

Pro pravdu a navzdory pokračujícícm útokům proti nám osobně a proti našemu poslání zveřejňujeme toto prohlášení a jsme připraveni poskytnout důkazy a svědky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Německo přiznává odpovědnost za šoa a pokračující antisemitismus

22:02 Richard Seemann: Německo přiznává odpovědnost za šoa a pokračující antisemitismus

Při příležitosti vzpomínkových oslav k 75.výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim, které se …