Slávek Popelka: Emise nejsou problém

27.09.2019 20:10

Oceány emitují ročně 330 miliard tun CO2 ročně. Organické hniloby 220 miliard tun. Lesní požáry až 300 miliard tun. Sopky neznámo kolik, ale je to hodně. Lidé - 8 miliard tun to je méně než 1 % celkových emisí CO2 na Zemi.

Slávek Popelka: Emise nejsou problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka
reklama

Z výše uvedeného jasně plyne, že problémem lidstva nejsou emise. Je jím především kácení stromů, které CO2 absorbují. Je známo, že civilizace, které na svém území vykácely stromy, proměnily obývanou krajinu v poušť a následně zanikly.

V naší zemi jsou lesy ve velmi žalostném stavu. Především jsou řídké a plné mladých stromů. Takový les nemůže plnit svoji funkci zásobárny vody.

V minulých staletích bylo v lesích vody tolik, že naši předkové museli vykopat hustou síť odvodňovacích kanálů, aby voda z lesů stačila odtékat. My jsme lesy začali "prosvětlovat! což je pro funkci lesa zcela chybný postup. Také podíl vzrostlých stromů se drasticky snížil. Podle VIktora Schaubergera, uznávaného vědce a znalce přírodních zákonů a autora řady významných vynálezů, staré stromy dokážou produkovat nejen kyslík, ale i vodu. Její přebytky pak předávají okolní půdě. To je hlavní příčinou toho, že kde je les tam je i voda. My jsme staré stromy vykáceli - a voda mizí a BUDE MIZET I NEDÁLE, POKUD NEZAČNEME VZROSTLÉ STROMY DŮSLEDNĚ CHRÁNIT a dokud se výrazně nezvýší hustota stromů v lesích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Povinná četba pro Babišovy voliče

13:15 Miroslav Macek: Povinná četba pro Babišovy voliče

Středeční glosy Miroslava Macka