Sofie Chrtková: Pěstovaná nenávist

20.04.2012 7:32 | Zprávy

Pravice pěstuje nenávist proti všemu, co by jí mohlo ohrozit. Nenávist přenáší na představitele opozice, ale i na občany a různé skupiny občanů. Dalo by se říci, že pravice je už přímo nemocná nenávistí, protože nemá dostatek argumentů k obhájení, neobhajitelného.

Sofie Chrtková: Pěstovaná nenávist
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Karel Schwarzenberg, Petr Nečas a Radek John

Používá různého štvaní občanů vůči občanům, štvaní proti opozici, strašení, zastrašování a dokonce i násilné útoky. Pokud ovládá i veřejnoprávní média, která nenávist spíše podporují, a to skrytou či otevřenou formou a neexistují média, která by byla v opozici, nastává zcela nevyvážená situace, vedoucí dříve či později k totalitě pravicové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Blažkovi a Fialovi sirotci

9:44 Zdeněk Jemelík: Blažkovi a Fialovi sirotci

Trvalé zvyšování životních nákladů, jemuž Fialova asociální vláda neumí zabránit, je přirozeným podh…