Spolek Šalamoun: Policista je povinen strpět pořizování záznamu nebo fotografií při výkonu služby

18.09.2019 13:45 | Zprávy
autor: PV

Spolek Šalamoun zaznamenal řadu případů, kdy příslušníci Policie České republiky, či Městské policie bránili pořizování obrazového záznamu jejich zákroku, často s odůvodněním, že považují mobilní telefon za zbraň.

Spolek Šalamoun: Policista je povinen strpět pořizování záznamu nebo fotografií při výkonu služby
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Spolek Šalamoun proto požádal odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra o doplnění jejich stanoviska k pořizování záznamu policistů při výkonu služby. Odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra reagoval na podnět Spolku Šalamoun a aktualizoval své stanovisko z roku 2014 o pořizování záznamů policistů při výkonu služby.

Plné znění aktualizovaného stanoviska ze dne 30. 8. 2019:

Stanovisko odboru bezpečnostní politiky k pořizování záznamů policistů při výkonu služby

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: A co na to král?

12:16 Zdeněk Jemelík: A co na to král?

Časový souběh dějů, probíhajících daleko od sebe, může ovlivnit jejich zobrazení v lidských hlavách.…