Stanislav Kliment: Církevní restituce? Na sociální demokracii nespolehnutí

06.06.2014 21:25 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Květnové volební preference sociální demokracie podle průzkumu STEM poklesly na 14,8 procenta. Za potenciálním vítězem ANO zaostává přesně o 8 procentních bodů. Náskok 2,4 procenta před komunisty je za dnešní situace žalostný. Je všechno zlé možné přiřknout jen Lubomíru Zaorálkovi, oranžovému klonu Karla Schwarzenberga? Je tady ještě obdarování církví.

Stanislav Kliment: Církevní restituce? Na sociální demokracii nespolehnutí
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Předseda sociálních demokratů (a premiér) Bohuslav Sobotka nyní prakticky prakticky odpískal boj o církevní restituce  konstatováním, že koaliční partneři odmítli s církvemi na vládní úrovni o změnách zákona jednat. Smiřuje se tedy se zněním, které přijala předchozí vláda díky hlasu pravomocně odsouzeného poslance a kupčení Karolíny Peake s hlasy svých parlamentních fans za vznik klubu.

Ve volební kampani sociální demokraté slibovali revizi nemravného zákona. Varováním mělo být, že čím více se volby blížily, tím se téma stále více vytrácelo. Avšak až po volbách se v plné nahotě odhalilo, že ČSSD skutečně není žádná myšlenka tak svatá, aby vzápětí nemohla být opuštěna. Veškerá jednání o obdarování církví jsou už jen rituálními tanečky, jež zakrývají fakt, že je konec. Sobotka si přeci své vládnutí nenechá rozvrátit nějakými pošetilci, kteří cosi broukají o papeži Františkovi. Nebo o Husovi, onom zlotřilém předchůdci komunistů.

Může dnes B. Sobotka kázat co chce, hledat všechna racionální, z jeho pohledu držitele postu, odůvodnění. Jistě má právo, pokusit se voliče oblbnout. Nezdá se však, že by se mu to dařilo. Nepodařilo by se to ale ani komukoli jinému. Pro voliče s obvyklým počtem koleček je to zrada.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Veřejnoprávní média stávkují? A co na to lidé z ulice

19:25 Alena Vitásková: Veřejnoprávní média stávkují? A co na to lidé z ulice

Komentář Aleny Vitáskové k plánované stávce veřejnoprávních médií.