Stanislav Kliment: Půl miliardy dolarů fuč

20.03.2016 13:48 | Zprávy
autor: PV

Americký portál časopisu Foreign Policy dnes uvedl, že Pentagon v říjnu loňského roku zrušil program výcviku a podpory syrských protivládních sil, který navzdory výdajům 500 milionů dolarů v loňském roce nepřinesl požadované výsledky.

Stanislav Kliment: Půl miliardy dolarů fuč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary, ilustrační foto

Od počátku roku 2015 bylo připravováno sto až dvě stě lidí, mnohem méně, než se původně předpokládalo. Podle Foreign Policy přitom ale záměrem Američanů bylo vycvičit kolem pěti tisíc bojovníků. Problémem se také stalo, že zřejmě podstatná část vycvičených přešla později na stranu Islámského státu. V roce 2016 zavedlo ministerstvo obrany USA se souhlasem prezidenta Baracka Obamy nový program podpory syrské opozice, uvádí časopis.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Je EU přínos, nebo ztráta pro občany ČR?

12:26 Jiří Halík: Je EU přínos, nebo ztráta pro občany ČR?

aneb Říkají nám politici pravdu, manipulují s ní, nebo přímo lžou?