Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala, aby evropské státy postupovaly jednotně při zavádění sítí páté generace (5G). Prvořadé by mělo být bezpečnostní hledisko. Výzva německé kancléřky je nasměrovaná proti obchodním zájmům čínské společnosti Huawei. Ta se uchází o technologické zakázky v řadě evropských států.
Angela Merkelová reaguje na některé zákonodárce ze Spolkového sněmu, kteří požadují, aby společnost Huawei byla vyloučena ze smluv na dodávku sítí páté generace. Zákonodárci jsou znepokojeni informacemi ze strany Spojených států, které tvrdí, že zavádění sítí páté generace může sloužit k čínské špionážní činnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , komunikace , Křeček , G5
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…