Štěpán Křeček: Česká ekonomika je závislá na zahraničním obchodu

05.02.2018 9:49 | Zprávy
autor: PV

„Pro český vývoz je zcela klíčový trh Evropské unie. České výrobky jsou zde konkurenceschopné i při posilování koruny vůči euru,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Česká ekonomika je závislá na zahraničním obchodu
Foto: archiv Štěpána Křečka
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

Česká republika má příznivou bilanci zahraničního obchodu se státy Evropské unie. Jen v prosinci loňského roku jsme na tomto trhu dosáhli přebytku 35,9 mld. Kč. Oproti tomu se státy mimo EU jsme dosáhli schodku 36,4 mld. Kč. V roce 2017 dosáhl přebytek obchodní bilance hodnoty 152,6 mld. Kč, což představovalo meziroční pokles o 11,1 mld. Kč. Obrat zahraničního obchodu meziročně vzrostl o 503,4 mld. Kč na 7 972,1 mld. Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Proč pořád voláte po zrušení sankcí?

Když pominu vše ostatní, tak proč podporovat Rusko, když jak sám tvrdíte třeba ropu teď prodává s přirážkou? Proč takové chování podporovat? A to pomíjím fakt, proč vůbec ekonomicky podporovat někoho, kdo tu rozpoutal válku a vlastně tak může i za to, že ceny rostou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Byty na českém trhu loni podražily o více než desetinu

15:57 Petr Dufek: Byty na českém trhu loni podražily o více než desetinu

Podle zveřejněných dat Eurostatu se ceny bytů na českém realitním trhu loni zvýšily o 10,4 procenta.