Štěpán Křeček: Hypoteční trh zaznamenal dramatický pád

18.09.2019 9:55 | Zprávy
autor: PV

„Srpnový objem hypotečních úvěrů zaznamenal meziroční pokles o 24 procent. Lidé o hypotéky ztrácí zájem kvůli vysokým cenám nemovitostí a přísnějším podmínkám pro poskytování úvěrů na bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Hypoteční trh zaznamenal dramatický pád
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

Průměrná úroková sazba na hypotečních úvěrech klesala již sedm měsíců v řadě. V srpnu dosáhla úrovně 2,61 procenta, což oproti předchozímu měsíci představuje snížení o 0,07 procentního bodu. Tempo snižování úrokových sazeb na hypotečních úvěrech se mírně snížilo. Lze však očekávat, že se pod vlivem konkurenčního boje budou úrokové sazby snižovat i v následujících měsících.

Banky se prostřednictvím snižování úrokových sazeb snaží přilákat nové klienty. Těch však oproti loňskému roku výrazně ubylo. Zatímco za prvních osm měsíců loňského roku dosáhl objem hypotečních úvěrů celkové výše 138,89 miliardy korun, ve stejném období letošního roku to bylo pouze 113,33 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Velký cirkus Petra Pavla končí

8:04 Vladimír Ustyanovič: Velký cirkus Petra Pavla končí

Lvi sežrali krotitele. Déšť spláchl piliny pod pomyslným šapitó stejně jako důvěru mnoha lidí v prez…