Štěpán Křeček: Počet obyvatel České republiky roste jen díky migraci

21.03.2023 16:03 | Komentář
autor: PV

„Manželství slavilo v loňském roce hned dva úspěchy. V prvé řadě výrazně vzrostl počet sňatků. Ve druhé řadě mírně klesl počet rozvodů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Počet obyvatel České republiky roste jen díky migraci
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Na konci roku 2022 měla Česká republika 10 533 399 obyvatel. To bylo o 16 692 obyvatel více než na konci roku 2021. Počet zemřelých v loňském roce dosáhl na úroveň 120 207 lidí, což bylo o 19 684 lidí méně než v předešlém roce. Počet narozených v loňském roce klesl na 99 834 dětí. O rok dříve se narodilo 111 793 dětí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vy pořád mluvíte o svobodě slova a politickém procesu

Ale když to, co tvrdíte vy nebo máte na plakátech řekne někdo jiný, jde před soud. A co vím, někteří za to dostali i tresty. Kde je rovnost a spravedlnost? Zastali jste se nějak těch, co za svůj názor, kterým prezentovali třeba i vaše názory, byli potrestáni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Jak z toho ven

15:26 Jiří Weigl: Jak z toho ven

V souvislosti s izraelsko-americkým útokem na Írán se stále vedou diskuse o cíli vojenské operace a …