Štěpán Křeček: Počet vegetariánů v Německu se zdvojnásobil, investoři v tom vidí příležitost

20.05.2021 18:08 | Zprávy

„Němci si stále častěji dopřávají místo currywurstu a schnitzelu vegetariánskou tofu klobásu a hrachový řízek. Podobný trend můžeme stále častěji vidět i v dalších zemích, kde zvláště mladí lidé citliví na ekologická témata začínají preferovat vegetariánské verze klasických pokrmů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Počet vegetariánů v Německu se zdvojnásobil, investoři v tom vidí příležitost
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Zatímco v Indii je vegetariánství běžné a hlásí se k němu více než třetina obyvatel, ve většině ostatních zemí dominují konzumenti masa. Lidé ve vyspělém světě však stále častěji řeší své stravovací návyky a jejich dopady na životní prostředí. Za zmínku určitě stojí nejnovější vývoj v Německu.

Tamní institut pro výzkum trhu Forsa se každý rok ptá tisíce občanů na jejich stravovací návyky. Letošní výsledky však dopadly mimořádně. Podle průzkumu se podíl vegetariánů v Německu během roku zdvojnásobil z 5 na 10 procent. To je výrazně více než v České republice, kde se odhaduje, že jen 4 procenta populace nejí maso.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

12:26 Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

Ministryni obrany se nedá nic vytknout, protože nikoho nepustí ke slovu. Brání hlavně procenta výdaj…