Štěpán Křeček: Rusko masivně nakupuje zlato

10.06.2019 16:18 | Zprávy
autor: PV

„Česká republika v letech 1997 a 1998 prodala 56 tun zlata. V té době šlo těžko předvídat, jak se cena zlata bude vyvíjet. Z dnešního pohledu lze říci, že se Česko svých zlatých rezerv nemělo zbavovat, protože tak učinilo za nevýhodných podmínek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Rusko masivně nakupuje zlato
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

Podle Světové rady pro zlato Rusko usiluje o zvýšení nezávislosti své ekonomiky. Toho má dosáhnout snížením nákupů amerických dluhopisů a zvýšením nákupů zlata. Ruská ekonomika by tak měla být méně závislá na vývoji kurzu dolaru. Rubl za posledních pět let oslabil vůči dolaru z kurzu 34,28 RUB/USD na kurz 65,02 RUB/USD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Magyar jako zoufalý pokus Bruselu

9:49 Pavel Foltán: Magyar jako zoufalý pokus Bruselu

Komentář hudebníka Pavla Foltána k volbám v Maďarsku.