„Návrh deficitu státního rozpočtu ve výši -50 mld. Kč by byl ospravedlnitelný pouze při výrazném navýšení investic. To se však neděje a investice naopak klesají,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
Dnes se bude v prvním čtení rozhodovat o státním rozpočtu. V případě, že současný návrh projede, bude Česká republika v příštím roce hospodařit se schodkem -50 mld. Kč. Pokud návrh neprojde a rozpočet bude vrácen k přepracování, pravděpodobně nastane rozpočtové provizorium.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…