Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

15.08.2020 9:10 | Zprávy
autor: PV

V pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen.

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení
Foto: Archiv MK
Popisek: Vyrabovaný obchod v USA

Je to nová Kristalll Nacht (Křišťálová noc), třída je zaplněna roztříštěným sklem po celé své délce, ale nejen tam, stopy násilí lze vidět i v jiných částech města, stálo v mailu, na který jsem zíral s myšlenkou, že tedy to neblahé, co se v našich městech, včetně Chicaga, odehrálo před několika týdny a bylo tak děsivé, že to vyhlíželo jako něco, co se už nemůže opakovat, našlo v našem městě své pokračování už v předcházející noci.

Oblékl jsem se a šel jsem se na místo podívat. A tak jsem, tak říkajíc z prvé ruky viděl následky předcházejícího nočního šílení. Připomínalo to obraz surrealistického malíře, něco, co jsem nikoli jen za půlstoletí svého života v Chicagu, ale v celé svém životě nikdy neviděl. Celou obchodní oblast zahrnující nejen Velkolepou míli, ale i blízkou Michiganskou třídu (Michigan Avenue), blokovaly policejní kordony a pro provoz veškerých vozidel byla oblast uzavřena. Uvnitř ní jsem pak viděl spousty nákladních automobilů, ze kterých právě vystupovali dělníci, aby obchody před dalšími možnými útoky vandalů chránili, a až kam jsem dohlédl, zaplnily Michiganskou třídu policejní vozy, jejichž posádky byly zřejmě rozhodnuty zůstat na místě, dokud se situace neuklidní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…